Stowarzyszenie Turystyczne Oceanicus. Wakacyjne spływy kajakowe i weekendowe wypady na kajaki przez cały rok

Relacja: Rowerowa wycieczka w Boże Ciało (Warszawa-Zegrze-Warszawa)

Termin: 7 czerwca 2012

kiero: Marta Popiołek

Od miejsca zbiórki pod Mostem Poniatowskiego do Białobrzegów nad Zalewem Zegrzyńskim wyszło nam 28 kilometrów x 2 = 56 km + oczywiście indywidualny dojazd uczestników na miejsce zbiórki i powrót :)

Jesteśmy zatem z siebie bardzo dumni - DALIŚMY RADĘ :)

Uczestnicy: Marta, Mateusz, Kasia, Norbi, Ola, Paulina, Romek.

 

Trasa Warszawa - Białobrzegi jest naprawdę godna polecenia. Początek prowadzi szutrową ścieżką po praskiej stronie Wisły, następnie po przejeździe pod mostem Grota-Roweckiego prowadzi ścieżką rowerową wzdłuż Modlińskiej. Po dojeździe do Płochocińskiej trzeba skręcić w nią w prawo i jechać albo ulicą, albo dość uciążliwym poboczem po lewej stronie. Dojeżdżamy w ten sposób do Marywilskiej i skręcamy w lewo podjeżdżając pod nasyp wiaduktu lub ślimakiem po ulicy. Przejeżdżamy wiaduktem na drugą stronę kanału i skręcamy w lewo w ul. Proletariatczyków, która jest początkiem szutrowej ścieżki, prowadzącej już do samego zalewu, cały czas wzdłuż kanału Żerańskiego. Po drodze trzeba się jeszcze przerzucić mostem z prawej na lewą stronę kanałku.

Na koniec ścieżki trzeba dojechać do głównej szosy i skręcić w prawo, przejechać wiadukt i potem w lewo w ścieżkę rowerową. Po lewej stronie będzie można wjechać w bramę ośrodka jachtowego prowadzącą do Zalewu (jest tam kilka knajpek i park linowy ;).

Przejazd w jedną stronę przy średnim tempie zajmuje około 2,5 godziny z przystankami.

 

scan z mojego endomondo (powrót):

  

 

Grudzień - 2023
PoWtŚrCz PtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031