Stowarzyszenie Turystyczne Oceanicus. Wakacyjne spływy kajakowe i weekendowe wypady na kajaki przez cały rok

Relacja: Majówka OECONOMICUS-a

Termin: 17 maja 2008

kiero: Mateusz Popiołek

Na Majówkę można jechać... tylko w maju!

Na naszą wybraliśmy się na podwarszawską rzeczkę Jeziorkę. Płynie ona przez teren Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, a dostać się na nią można już po kilkunstu kilometrach jazdy samochodem lub autobusem PKS.

Na wyjazd zgłosiło się 9 osób:MJ, Asia T, Mariola, Mikolaj, Bartek, Romek, Lukasz, Kasia i nizej podpisany ja:) Wzięliśmy 5 kajaków polietylenowych, 2 pneumatyczne jednoosobowe i pneumatyczną, dwuosobową palavę. Zmotoryzowani wywieźliśmy siebie i kajaki na miejsce startu, przy moście niedaleko leśniczówki we wsi Wólka Pęcherska.

A dalej? Było już tylko coraz lepiej!

Jeziorka na całej długości płyniętego przez nas odcinka jest super rzeczką z mnóstwem zwalonych drzewek, wijącą się wśród łąk i pól, kiedy indziej płynącą przez las. Mieliśmy okazję poćwiczyć przechodzenie przez zwałki, asekurację na przeszkodach. A także poopalać się na pięknym, majowym słoneczku.

Z emocji warto zaś wymienić spływanie jazu w Jazgarzewie, a także ciekawy sposób na przechodzenie przeszkód zaprezentowany przez MJ, który sprowadzać się może do "kajak górą, a ja dołem, potem tylko wybrać wodę i można płynąc dalej" :)

Po 5h niespiesznego płynięcia dotarliśmy do stawów w Zalesiu Dolnym. I tu uskutecznialiśmy dalszą część majówki, z grillem, kąpielami, bitwą morską i wieloma, wieloma innymi umilaczami wolnego czasu:)

Zapraszamy na kolejne takie wyjazdy, niekoniecznie dopiero za rok!

Pozdrawiam,

Maati

PS A dla zainteresowanych, zdjęcia

Lipiec - 2024
PoWtŚrCz PtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031